Podsumowanie pracy Burmistrza Ujścia
15 kwietnia
Spotkałam się z panem Mirosławem Haufą z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, z którym omówiłam plany współpracy oraz możliwości zaangażowania w inicjatywy kierowane do seniorów przez gminę, w tym m.in. program teleopieki.
16 kwietnia
Rozmawiałam z panią Pauliną Strychalską, wicedyrektorem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujściu oraz panem Leszkiem Grams o planowanych remontach oraz wymianie oświetlenia w budynku szkoły przy ul. Czarnkowskiej.
17 kwietnia
Piątek upłynął w urzędzie – na podpisywaniu dokumentów, rozmowach z pracownikami oraz realizacji bieżących spraw.
21 kwietnia
Kolejne nieruchomości komunalne zostały sprzedane na rzecz dotychczasowych najemców.
W tym dniu odbyłam również spotkanie na temat możliwości prezentacji naszej gminy w publikacji pt. „Wielkopolskie, fundament funkcjonowania naszych wspólnot”.
23 kwietnia
Została podpisana umowa na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad realizacją zadania: Modernizacja stacji uzdatniania wody w Nowej Wsi Ujskiej.
27 kwietnia
Spotkałam się z Komendantem Miejsko – Gminnym, panem Łukaszem Perzem. Rozmowa dotyczyła możliwości pozyskania drabiny samojezdnej dla OSP z naszej gminy.
W tym dniu również podpisałam umowę na remont schodów na Osiedlu Hutnika w Ujściu.
30 kwietnia
Z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotarła do nas dobra wiadomość. Gmina Ujście otrzyma 30 000 zł dofinansowania w programie „Aktywny Orlik 2026”. W programie przewidziano zajęcia fitness, treningi piłki nożnej oraz koszykówki. Dodatkowo będzie możliwość skorzystania z konsultacji dietetycznych. Szczegóły tego przedsięwzięcia przedstawimy wkrótce.
Ponadto systematycznie odwiedzam mieszkańców naszej gminy, którzy ukończyli 90 lat, aby osobiście złożyć im serdeczne życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Te spotkania z jubilatami są niezwykle cenne – stanowią okazję do wielu rozmów i poznania wyjątkowych historii.


