Urząd Miejski w Ujściu
Powróć do: Dla Mieszkańca

Wiodące zakłady

Na terenie Miasta i  Gminy Ujście obecnie działa wiele firm dajacych zatrudnienie mieszkańcom regionu.
Największymi zakładami są:

 

Ardagh Glass Ujście S.A. (dawniej Huta Szkła Ujście S.A.)- najstarszy producent opakowań szklanych w Polsce. Huta powstała w 1809 roku, a w 1929 roku uruchomiono w Ujściu pierwszą w Polsce w pełni maszynową produkcje butelek.  Zakład produkuje butelki w kolorach: zielonym i brązowym o pojemnościach od 100 do 1500 ml. Huta może spełnić wszystkie oczekiwania klientów odnośnie kształtu butelek. począwszy od przekroju okrągłego po owal, prostokąt oraz trójkąt. Przedsiębiorstwo dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, a poszczególne fazy produkcji sterowane są automatycznie. Specjalne urządzenia kontrolne nadzorują przebieg sortowania butelek. Zapewnia to wysoki i stabilny poziom jakości produkowanych wyrobów. Wytwarzane przez Hutę butelki poddawane są procesowi uszlachetniania na gorąco i na zimno w celu przeciwdziałania rysowaniu się ich powierzchni i zakleszczeniu na liniach rozlewniczych. Butelki są paletowane i foliowane na w pełni zautomatyzowanej linii załadunkowej.
W 1999 roku Huta Szkła "Ujście" S.A. uzyskała Certyfikat jakości ISO 9001. Huta posiada również Certyfikat GOST, który jest niezbędny przy wysyłce towarów na rynki wschodnie.
Klientami Huty są nie tylko odbiorcy krajowi, ale również zagraniczni z takich państw jak: Francja, Belgia, Holandia, Rosja, Kanada.
Więcej informacji na stronie https://www.ardaghgroup.com

Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych - Zakład wybudowany został w drugiej połowie lat sześdziesiątych, rozpoczął swoją pierwszą produkcję w 1970 roku, wytwarzając podkłady dla potrzeb Polskich Kolei Państwowych.
W 1994 roku w Wytwórni przeprowadzono modernizację linii technologicznej. Zainstalowano nowe maszyny i urządzenia oraz wprowadzono nowoczesną technologię włoskiej firmy Strutture Industriali Armamenti S.P.A. z Arezzo.
W Wytwórni w 1996 roku nastąpiły przekształcenia własnościowe, w wyniku których powstała pracownicza Spółka Akcyjna.
Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych S.A. w Mirosławiu to jeden z największych producentów podkładów, podrozjazdnic i przejazdów kolejowych w Polsce. Zakład produkuje również podkłady tramwajowe oraz prefabrykowane pale fundamentowe, przeznaczone do posadowienia słupów trakcji elektrycznej oraz osłon akustycznych.
Więcej informacji na stronie https://wps-sa.com.pl/

Zakład Tworzyw Sztucznych PLASTWIL - Zakład zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych od ponad 20 lat. Specjalizuje się w produkcji dla kolejnictwa i tramwaji. Zakład posiada wtryskarki najnowszej generacji oraz narzędziownie pracującą dla potrzeb własnych i usługowych wyposażoną w nowoczesne frezarki numeryczne, szlifierki, tokarki.
Więcej informacji na stronie http://www.plastwil.pl

Autoryzowana Stacja Dealerska TOYOTA  to firma z 25-letnim doświadczeniem na rynku motoryzacyjnym. Przedmiotem działalności jest sprzedaż samochodów nowych i używanych, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, sprzedaż  części oryginalnych, akcesoriów i naprawy blacharskie.
Więcej informacji na stronie http://www.toyota-ukleja.pl