Urząd Miejski w Ujściu

Strażacy uczyli jak udzielać pierwszej pomocy

Podczas XIII Biegu im. Ujskich Powstańców Wielkopolskich, który odbywał się w sobotę 20 czerwca 2026 roku w gminie Ujście, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z nowej Wsi Ujskiej uczyli jak udzielać pierwszej pomocy.

Przy specjalnym stoisku można było uzyskać informacje dotyczące tego jak przeprowadzić pierwszą pomoc, jak prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową, jak używać defibrylatora AED oraz jak prawidłowo wezwać pomoc. Oprócz wiedzy teoretycznej, swoje umiejętności można było sprawdzić w praktyce na specjalnych fantomach. Oczywiście wszystko pod czujnym okiem strażaków.

Stoisko strażaków odwiedziło około 20 osób, w tym głównie najmłodsi. To ważne, aby uczyć się pomagać od najmłodszych lat – takie doświadczenia budują świadomość, odwagę i odpowiedzialność, które w przyszłości mogą realnie uratować czyjeś życie.

Akcja została zorganizowana w ramach Krajowego Treningu Pierwszej Pomocy, który 20 czerwca odbywał się na terenie całej Polski.

Dziękujemy strażakom z OSP Nowa Wieś Ujska za zaangażowanie w to wydarzenie.

Galeria zdjęć

powrót do kategorii
Następny

Pozostałe
aktualności