Urząd Miejski w Ujściu

Nowy rozdział współpracy – wizyta delegacji z Krakow am See

Od piątku 29 sierpnia do niedzieli 31 sierpnia 2025 roku  gmina Ujście gościła delegację z niemieckiego miasta partnerskiego Krakow am See, z którym współpracujemy od 1996 roku. Była to okazja do odświeżenia więzi i otwarcia nowego etapu partnerskiej współpracy.

Delegacja, która odwiedziła naszą gminę, liczyła osiem osób, a na jej czele stał Dirk Rojahn, burmistrz Krakow am See. Wśród pozostałych osób byli m.in. radni, przedstawiciel straży pożarnej czy związku sportowego.

Pierwszym punktem wizyty było spotkanie w Urzędzie Miejskim. Gości przywitała burmistrz Ujścia Małgorzata Cichostępska wraz z Cecylią Witczak – Przewodniczącą Rady Miejskiej. Rozmowom towarzyszyła serdeczna atmosfera, a po oficjalnym powitaniu delegacja miała okazję zwiedzić Ujście i poznać jego historię.

Sobota upłynęła m.in. pod znakiem tradycji – niemieccy goście uczestniczyli w dożynkach gminnych w Jabłonowie, biorąc udział w barwnym korowodzie i poznając polskie zwyczaje związane ze świętem plonów. Wcześniej goście zwiedzili hutę szkła, która jest jednym z wiodących zakładów w naszej gminie.

Najważniejszym elementem wizyty były jednak rozmowy dotyczące przyszłej współpracy. Omawiano możliwości rozszerzenia partnerstwa m.in. w zakresie wymiany młodzieży szkolnej, wspólnych działań organizacji społecznych czy współpracy straży pożarnej.

- Spotkanie pokazało, że wieloletnie partnerstwo między Ujściem a Krakow am See ma solidne fundamenty i wciąż niesie nowe perspektywy na przyszłość – podsumowuje wizytę Małgorzata Cichostępska, burmistrz Ujścia.

Galeria zdjęć

IMG_4636 IMG_4644 IMG_4681 IMG_4756 IMG_4760 IMG_4766 IMG_4932 IMG_5052 IMG_5126 IMG_5206 IMG_20250830_104949 IMG_20250830_150436
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności