Urząd Miejski w Ujściu

Narada roczna policjantów z posterunku w Ujściu

Policjanci z posterunku w Ujściu podsumowali 2024 rok. We wtorek 25 lutego 2025 r. w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ujściu odbyła się oprawa roczna, w której uczestniczyła także burmistrz Ujścia Małgorzata Cichostępska wraz ze swoim zastępcą Tomaszem Ciechanowskim. W podsumowaniu wziął udział także Marcin Kowalski, Komendant Powiatowy KPP w Pile.

Zdzisława Grzebyta, kierownik Posterunku Policji w Ujściu przedstawiła statystyki. W 2024 roku:

  •  policjanci podjęli 651 interwencji,
  • wylegitymowano 2198 osób,
  • 31 osób zostało zatrzymanych na gorącym uczynku,
  • zatrzymano 17 osób, które były poszukiwane,
  • zatrzymano 16 kierowców, którzy prowadzili samochód będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających,
  • policjanci nałożyli 200 mandatów karnych, skierowali 69 wniosków do sądu o ukaranie,
  • odbyli 139 spotkań ze społeczeństwem,
  • 609 razy udzielili porad prawnych.

W 2024 roku na terenie gminy Ujście doszło do 76 zdarzeń drogowych, z których 2 zostały zakwalifikowane jako wypadki, a 74 jako kolizje. W zdarzeniach na drodze 2 osoby zostały poszkodowane, na szczęście nikt nie zginął.

Kierownik posterunku przedstawiła także statystyki dotyczące pracy zespołu kryminalnego. W ubiegłym roku odnotowano 96 przestępstw, wykryto 90 sprawców. Wśród zdarzeń, które miały miejsce w 2024 roku pani kierownik posterunku wymieniła: wysadzenie bankomatu w Ujściu, zatrzymanie sprawcy kradzieży dachówek z zabytkowego budynku w Kruszewie (straty oszacowano na 45 tysięcy złotych) czy zatrzymanie pracownika, który okradł stację paliw i chciał wyjechać za granicę.

Burmistrz Ujścia Małgorzata Cichostępska pochwaliła policjantów za ich pracę.

- Dziękuję za wasze zaangażowanie. Mam nadzieję, że dalsza współpraca będzie układała się jak najlepiej - mówiła pani burmistrz.

Słowa uznania policjanci posterunku w Ujściu usłyszeli też od Komendanta Powiatowego KPP w Pile.

- Działacie skutecznie, a to jest ważne, bo tego wymagają od nas mieszkańcy. Dziękuję za to, co robicie - chwalił komendant Marcin Kowalski.

Podczas narady burmistrz Małgorzata Cichostępska przekazała na ręce pani kierownik posterunku w Ujściu alkomat i narkotesty.

 

Galeria zdjęć

IMG_1097 IMG_1098 IMG_1100 IMG_1102 IMG_1105 IMG_1107
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności