Urząd Miejski w Ujściu

Komunikat dotyczący skażenia wody (18.04.2025)

Badania próbek wody z 9 miejsc poboru wykazały, że w 7 miejscach wyniki są prawidłowe, a w 2 pozostałych stwierdzono jeszcze obecność bakterii z grupy coli. Przypomnijmy: jeszcze w czwartek bakterie zostały wykazane w 3 z 9 punktów. Aby Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dopuścił wodę do spożycia przez ludzi, we wszystkich punktach poboru wyniki muszą być prawidłowe. Oznacza to, że nadal obowiązuje komunikat informujący o braku przydatności wody do spożycia przez ludzi. Wody nie można pić ani wykorzystywać do przygotowywania posiłków, ale można wykorzystywać do kąpieli, prac porządkowych i spłukiwania toalet.

Przez cały czas prowadzone są intensywne działania związane z płukaniem i dezynfekcją sieci wodociągowej. 

W okresie świątecznym, tj. w sobotę 19 kwietnia, niedziele 20 kwietnia i w poniedziałek 21 kwietnia będzie można pobierać wodę z beczkowozów w godzinach podanych na poniższym komunikacie.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności