Urząd Miejski w Ujściu

Kolejny wniosek o dofinansowanie złożony

Gmina Ujście stara się o dofinansowanie na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Ługi Ujskie. 31 stycznia 2025 roku został złożony wniosek o wsparcie finansowe ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Wartość planowanego zadania według kosztorysu  to 6 851 397,45 złotych, a wnioskowana kwota dotacji to 4 957 515,24 złotych.

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego nr 1408/2025 z dnia 20 lutego 2025 roku wniosek gminy znalazł się na liście wniosków, które będą rozpatrywane pod kątem udzielenia dofinansowania.

Warto podkreślić, że na liście wniosków zakwalifikowanych do dalszej oceny, opublikowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, znajduje się 135 inwestycji na łączną kwotę 448 495 327,88 złotych. Z informacji podanej na stronie UMWW w Poznaniu wynika, że kwota środków przeznaczonych na nabór wynosi 70 879 954 zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności