Urząd Miejski w Ujściu

Informacja o pracy Burmistrza Ujścia

Podsumowanie pracy Burmistrza Ujścia

10 lutego 2026 r.
Spotkałam się z panią Barbarą Pacholską, mieszkanką Ujścia, emerytką, która na sesjach często porusza temat opieki senioralnej w naszej gminie. Zaproponowałam pani Barbarze pełnienie funkcji koordynatora w związku z realizacją Projektu „Wielkopolskie telecentrum opieki”, ale odpowiedź była negatywna. W ramach realizacji projektu pn.  „Wielkopolskie telecentrum opieki” w strukturach MGOPS w Ujściu powstanie Centrum Wsparcia Seniora (CWS) – stały, ogólnodostępny punkt koordynowania oraz realizacji usług na rzecz osób starszych i ich opiekunów nieformalnych. Kluczowym elementem będzie też uruchomienie usługi Asystenta Osoby Starszej. Projekt obejmuje także działania zapewniające kompleksowe wsparcie. W całym okresie realizacji przewidziano poradnictwo specjalistyczne: dietetyka, podologa i ratownika medycznego, trenera pamięci i kosmetyczki. Uzupełnieniem będą działania środowiskowe i integracyjne: Gminne Forum Seniora, zajęcia decoupage, spotkania międzypokoleniowe oraz wydarzenia wzmacniające więzi społeczne i aktywność seniorów.

Następnie w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ujściu odbyło się spotkanie z radnymi w sprawie wysokości opłaty za odbiór odpadów komunalnych.

12 lutego 2026 r.

Tego dnia wzięłam udział w obradach Zarządu Związku Międzygminnego „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi”, a później odbyło się spotkanie z wójtami i burmistrzami.

16 lutego 2026 r.

Spotkałam się z działaczami klubu Błyskawica Bronisławki. Rozmowy dotyczyły działalności klubu.

17 – 25 lutego 2026 r. – urlop

27 lutego 2026 r.

Spotkałam się z Pawłem Kamińskim Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Pile oraz jego zastępcą – Michałem Warykaszem. Rozmowa dotyczyła współpracy oraz pracy jednostek OSP z terenu naszej gminy.

Później uczestniczyłam w spotkaniu z wójtami i burmistrzami, które dotyczyło klastra energetycznego.

28 lutego 2026 r.

Panie z Ługów Ujskich zorganizowały wydarzenie z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet. Uczestniczyłam w tym spotkaniu i złożyłam paniom życzenia.

2 marca 2026 r.

Spotkałam się ze Sławomirem Poszwą, dyrektorem Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa. Rozmawialiśmy o współpracy, został poruszony także temat dożynek powiatowym.

W tym dniu podpisałam umowę na przebudowę promenady wzdłuż rzeki Noteć w Ujściu. Wykonawcą zadania jest firma Kambud Inwestycje Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kuźnicy Czarnkowskiej, Wykonawca ma 3 miesiące na zakończenie zadania. Koszt inwestycji to 375 901,04 zł. Zadanie pn. „Przebudowa promenady wzdłuż rzeki Noteć w Ujściu” dofinansowano ze środków Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Krajna nad Notecią w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

3 marca 2026 r.

W Urzędzie Miejskim w Ujściu odbyło się spotkanie z sołtysami, podczas którego zostały ustalone terminy zebrań wiejskich. Następnie do spotkania dołączyły przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz zespół Ujskiego Domu Kultury, by wspólnie omówić przygotowania do Jarmarku Wielkanocnego. Warto podkreślić, że elementem Jarmarku będą loterie fantowe z atrakcyjnymi nagrodami. Dochód ze sprzedaży losów zostanie przeznaczony na wsparcie Blanki i Zosi - mieszkanek naszej gminy.

4 marca 2026 r.

Spotkałam się z Krzysztofem Tomczykiem, kierownikiem ZGKiM w Ujściu, rozmawialiśmy o sprawach bieżących, a następnie udaliśmy się na wizję w terenie.

5 marca 2026 r.

Wzięłam udział w Powiatowych Obchodach Dnia Sołtysa, które zostały zorganizowane w Kinie Iskra w Pile.

6 marca 2026 r.

Podpisałam umowę na realizację zadania w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2026.

Tego dnia spotkałam się także z Krzysztofem Oświecimskim, burmistrzem Miasteczka Krajeńskiego, by porozmawiać o współpracy między naszymi gminami.

Informacja o złożonych wnioskach o dofinansowanie:

Rok 2026 rozpoczął się pracowicie. Aplikujemy o środki zewnętrzne z różnych źródeł, żeby skutecznie realizować zadania. Pozyskiwane dofinansowania pozwalają nam rozwijać infrastrukturę, wdrażać nowe inicjatywy oraz podnosić jakość świadczonych usług.

Wnioski, które zostały złożone w styczniu i w lutym:

  • 2 wnioski w ramach programu „Wielkopolska z klasą” na organizację wycieczek dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej,
  • wniosek na dofinansowanie zadania pn. Opieka nad bezdomnymi zwierzętami i zapobieganie bezdomności zwierząt z terenu Gminy Ujście w ramach programu „Wielkopolska przyjazna zwierzętom”,
  • wniosek na zakup i montaż pieca gazowego w budynku Urzędu Miejskiego w Ujściu w ramach programu „Błękitno – zielone inicjatywy dla Wielkopolski”,
  • wniosek na zaprojektowanie i montaż tablic edukacyjnych związanych z ochroną przyrody w ramach programu „Myślę i działam ekologicznie”,
  • 3 wnioski w ramach programu „Pięknieje wielkopolska wieś”: na remont łazienki w Sali wiejskiej w Chrustowie, modernizację kuchni w remizie OSP Kruszewo i Bocianią Przystań, czyli przestrzeń integracji, turystyki rowerowej i bezpieczeństwa w Ługach Ujskich,
  • wniosek na modernizację boiska przy ul. Czarnkowskiej oraz modernizację boiska i stworzenie parku kieszonkowego przy ul. Staszica oraz działania związane z edukacją ekologiczną w zakresie zmian klimatu w ramach naboru do programu: Edukacja w zakresie kwestii klimatycznych, adaptacji do zmian klimatu oraz ochrony zasobów wodnych,
  • wniosek w programie „Wielkopolskie telecentrum opieki”,
  • 3 wnioski w Programie Obrony Ludności i Obrony Cywilnej: na zakup radiotelefonów przenośnych dla jednostek OSP, zakup wyposażenia, w tym m.in. radiotelefonów bazowych i przenośnych, defibrylatorów, hełmów i latarek, łóżek polowych, śpiworów i materacy oraz na szkolenie z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej,
  • wniosek w ramach programu „Innowacje w samorządzie” – na innowację „Wzajemnia” – pomysł i działanie Wiejskiego Domu Kultury w Kruszewie” oraz na innowację „Outdoor Education po polsku” – zaplanowaną przez przedszkole w Ujściu.

Łączna wartość złożonych wniosków to ponad 3,3 mln złotych, z czego wartość dofinansowania, o które ubiega się gmina wynosi łącznie ponad 2,6 mln zł.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności